Thursday, May 23, 2024

Top 5 This Week

Related Posts

“Hakuna Mambo Ya Kujuana” Prophet Kanyari Is Looking For A Wife On TikTok

Nearly 10 years after separating with gospel singer Betty Bayo, Prophet Victor Kanyari is ready to marry again.

The man of God revealed this saying that he will get a good woman to marry from TikTok, a social media platform that he joined recently, with the aim of speading further the gospel of his master.

Kanyari brushed off the idea of knowing a partner well before settling down with him/her, saying that he would come out in the public if the marriage fails again.

“Saa hii sijaoa. Nilikuwa nimeoa Betty Bayo tumezaa watoto wawili na yeye. Sky na Danny. Sky ako amerika. Danny anasoma. Sahi mama yao amenipigia akaniambia mtoto anataka school fees, nikamwuuliza pesa ngapi akaniambia 350,000. Mtoto wangu kijana anasoma private school.

“Saa hii nataka kuoa tena, na nitao hapa TikTok believe me. Nitapata kasichana kazuri hapa kwa TikTok na usiniambie lazima watu wajuane hakuna mambo ya kujuana. Mkipendana mmependana mpelekane vile mtapelekana. Mkiwezana sawa Mkishindana ni sawa, nakuja tu hapa TikTok nasema mimi nilikuwa nimeoa huyu sahi tumeshindana hatuelewani,” he said.

This however comes at a time when he admitted that women are hardly attracted to him. He said that he was unlucky in the sector, wondering where the problem might be.

“Sina bahati ya kupendwa na wanawake. Hata katika ministry yangu hakuna wasichana huwa wananicrushia, I don’t know why. Ndio maana sipatangi scandal ya wanawake. Scandal zangu zinakuanga mambo ya pesa lakini sijawahiambiwa mambo ya wanawake sijui kwa nini. Sasa ukisema Kanyari unapenda pesa we unachukia pesa? Tuseme ukweli,” Kanyari said.

Related:“Napenda Mjulus Vile Unapenda Pesa!” Gay Chokuu Tr0lls Pastor Kanyari On TikTok

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Articles